KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15629525
nr 1562 9525
Johannes Ravn
(1922-1991), Norge
Oljemålning, Signerad, daterad 87, skog. Olja på duk, 59x49 cm, yttermått inklusive ram: 68x58 cm
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 11 september 2023
kl 21:02:47
250 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
250 kr (Budbetjänt)